Paweł Peryt

Dyrektor Działu R&D

Szczególna uwagę zwracamy na możliwość wykorzystania technik Sztucznej Inteligencji zarówno w samych produktach, jak i do optymalizowania codziennej pracy.

Jestem absolwentem Inżynierii Oprogramowania na Politechnice Wrocławskiej ze specjalnościami Sztuczna Inteligencja i Przetwarzanie Równoległe. Od 2002 moja kariera zawodowa związana jest z rozwijaniem oprogramowania dla stacji bazowych telefonii komórkowej. Przez ten czas wiele się zmieniło. Zarówno w samej technologii jak i organizacji pracy – jako programista, architekt, czy manager projektów miałem okazje poznać temat z różnych perspektyw.

Obecnie wraz z zespołem zajmuje się wprowadzaniem nowych technologii związanych z modułami radiowymi: począwszy od nowego standardu telekomunikacji – 5G, poprzez technologie związane z wirtualizacja i symulacja aż do najnowszych generacji układów SoC (System On Chip). Szczególna uwagę zwracamy na możliwość wykorzystania technik Sztucznej Inteligencji (AI) zarówno w samych produktach jak i do optymalizowania codziennej pracy.