W dniu 24 listopada 2022 roku odbyła się 9. edycja konferencji programistycznej code::dive, organizowanej przez wrocławski oddział Nokii.

code::dive to coroczne wydarzenie gromadzące profesjonalistów IT i entuzjastów programowania, którzy dzielą się nowymi pomysłami, dyskutują o aktualnych trendach i wymieniają doświadczenia.

Konferencja ma na celu wspieranie programistów poprzez poszerzanie ich horyzontów, zachęcanie do dzielenia się wiedzą i doświadczeniami, a także zapewnienie platformy do networkingu. Ponieważ prelegenci code::dive w większości sami są aktywnymi programistami, podczas wydarzenia opowiadają o rzeczywistych doświadczeniach i realnych studiach przypadków.

Wydarzenie jest w pełni darmowe. W tym roku tematyka eventu dotyczyła między innymi nowych trendów w C++ i innych języków programowania, sztucznej inteligencji czy uczenia maszynowego. Oprócz samych wykładów, zorganizowana została atrakcja dodatkowa- turniej gier retro, który dał głodnym wrażeń uczestnikom okazję do prawdziwego przeniesienia się w czasie. Podczas turnieju, mieli oni możliwość powrotu do lat dzieciństwa i zagrania na old schoolowych automatach prosto z lat 90, w gry takie jak Contra, Duck Hunter, czy River Raid.

Zachęcamy do odwiedzin strony internetowej codedive.pl. Wszystkie archiwalne nagrania z poprzednich edycji można znaleźć na oficjalnym kanale YouTube.

Konferencja code::dive organizowana jest od 2014 roku. Poprzednia edycja przyciągnęła ponad 5000 uczestników – specjalistów z branży IT z Polski oraz z zagranicy. Wydarzenie jest unikalną platformą do wymiany doświadczeń na temat programowania, poznania najnowszych trendów, rozwoju wiedzy, a także propagowania jakości systemów informatycznych.