W Nokii staramy się o to, by przyczynić się do poprawy jakości środowiska, a także pragniemy zwiększyć aktywność fizyczną naszych pracowników. Dlatego zachęcamy ich, by częściej w swoim życiu jeździli na rowerze. W tym celu organizujemy Miesiąc Rowerzysty, podczas którego w naszych lokalizacjach pojawia się mobilny serwis rowerowy, podczas którego serwisanci sprawdzają stan naszego sprzętu, a także dokonują drobnych napraw.

W 2018 roku udało się zreperować aż 230 rowerów! Warto także zabezpieczyć swój sprzęt przed kradzieżą, w związku z tym odbyło się również znakowanie jednośladów.

Ale to nie wszystko. Rower to nie tylko dobry środek transportu, ale także doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu. By zachęcić naszych pracowników do bliższych lub dalszych wycieczek, zaprosiliśmy do nas podróżnika i dziennikarza, Marcina Korzonka, który opowiedział o swojej wyprawie „Polska Prosto Rowerem”. Ktoś chętny podjąć się takiego wyzwania?

 

Akcja cieszy się taką popularnością, że w 2019 zreperowaliśmy prawie 400 rowerów! Dodatkowymi atrakcjami były wykłady o dalekich podróżach. Mogliśmy także posłuchać o profesjonalnym przygotowaniu do wycieczek rowerowych, o czym opowiedział nam zawodowy kolarz! To były naprawdę interesujące spotkania. Nie możemy doczekać się kolejnego sezonu!