Za sobą mamy już kilka edycji Nokia Junior Academy. Gościliśmy u nas dzieci w wieku od 5 do 16 lat! Każda grupa wychodziła z zajęć z szerokim uśmiechem.

Podczas pierwszej edycji nasi najmłodsi uczestnicy programowali roboty z klocków lego. Było to niemałe wyzwanie, ale mali programiści poradzili sobie z nim doskonale! W końcu nauka poprzez zabawę, to najlepszy sposób na budowanie swojej wiedzy.
Druga edycja skierowana była do starszej grupy, która pracuje już na komputerze. Tym razem dzieci miały do czynienia z programem Scratch. Czy nie jest frajdą stworzyć własną grę komputerową? Oczywiście, że tak! Byliśmy pod wrażeniem projektów, które dzieci prezentowały na zakończenie spotkania.
Trzecią edycję Nokia Junior Academy zorganizowaliśmy dla grupy dzieci powyżej 9. roku życia. Tym razem mali programiści uczyli się języka programowania, jakim jest Python. Tutaj już poziom trudności był zdecydowanie wyższy, jednak nawet z tym nasi uczestnicy sobie poradzili.

Jednak program ten, to nie tylko programowanie. Staramy się dzięki niemu zwiększać świadomość dzieci na tematy związane ze środowiskiem i ze zdrowiem. Na jednym ze spotkań dzieci miały okazję dowiedzieć się wielu istotnych informacji o pszczołach i ich znaczeniu dla środowiska, a na koniec zajęć samodzielnie wykonywały ule!

Szerzeniu wiedzy na temat zdrowia służyć miała edycja NJA, podczas której dzieci dowiedziały się, czym w codziennym życiu możemy zastąpić cukier i jakie produkty wybierać, by zdrowo się odżywiać. To były naprawdę interesujące zajęcia.
To o czym będzie kolejna edycja? Czekajcie na informacje!