Ruszyła rejestracja na 8 edycję konferencji programistycznej code::dive, organizowanej przez wrocławski oddział Nokii.

Wydarzenie, które odbędzie się już 17 listopada 2021 roku, jest w pełni darmowe. Podobnie jak rok temu, ze względu na obostrzenia sanitarne tegoroczna edycja odbędzie się wyłącznie online. Organizatorzy oprócz samych wykładów szykują dla wszystkich głodnych wrażeń możliwość zagrania w wirtualnym escape roomie skierowanym właśnie do programistów. Do jego ukończenia niezbędna będzie wiedza z zakresu programowania, kryptologii czy matematyki. Na najlepszych przewidziane są atrakcyjne nagrody. HackDive bo taką właśnie nosi nazwę wspomniana gra, ruszy zaraz po zakończeniu konferencji, więc uczestnicy mogą liczyć na naprawdę solidną dawkę wrażeń.

code::dive to coroczne wydarzenie gromadzące profesjonalistów IT i entuzjastów programowania, którzy dzielą się nowymi pomysłami, dyskutują o aktualnych trendach i wymieniają doświadczenia.

Konferencja ma na celu wspieranie programistów poprzez poszerzanie ich horyzontów, zachęcanie do dzielenia się wiedzą i zapewnianie platformy do nawiązywania kontaktów. Ponieważ prelegenci code::dive sami są aktywnymi programistami, prezentują praktyczne podejście, opowiadają o rzeczywistych doświadczeniach i realnych studiach przypadków. Zakres tematyczny konferencji jest dynamiczny. Podążamy za gorącymi tematami i odpowiadamy na aktualne potrzeby świata IT.

W tym roku, oprócz tematów związanych z nowymi trendami języka C++, będzie można posłuchać ciekawych wykładów na temat algorytmów, wydajności oraz konteneryzacji środowisk budowania i wykonywania aplikacji. Tegorocznym dodatkiem na agendzie będzie wykład pt. „Jak niskim kosztem zabezpieczyć webaplikacje?” poprowadzony przez przedstawiciela znanego i cenionego portalu o bezpieczeństwie – niebezpiecznik.pl.

Pełna lista prelegentów, agenda, aktualne informacje oraz formularz rejestracyjny dostępne są stronie codedive.pl. Wszystkie archiwalne nagrania z poprzednich edycji można znaleźć na oficjalnym kanale YouTube.

Konferencja code::dive organizowana jest od 2014 roku. Poprzednia edycja przyciągnęła ponad 5000 uczestników – studentów kierunków branżowych oraz specjalistów z branży IT z Polski oraz z zagranicy. Wydarzenie jest unikalną platformą do wymiany doświadczeń na temat programowania, poznania najnowszych trendów, rozwoju wiedzy, a także propagowania jakości systemów informatycznych.