Większość programistów szuka ulepszeń na swojej ścieżce kariery. Wielu z nich chce zostać seniorami, inni decydują się na karierę menedżerską, wreszcie dla niektórych atrakcyjny jest tytuł zawodowy architekta. Ale czy wiecie, na czym tak naprawdę polega stanowisko architekta?

W swojej przemowie chciałbym wyjaśnić niektóre półprawdy, mity i błędne wyobrażenia na temat tego świata – świata, w którym zakłada się sprawność techniczną, a podejmowanie decyzji jest częścią codziennej rutyny, ale gdzie komunikacja jest często ważniejsza niż kodowanie.
Oprócz demistyfikacji scientia occulta architektury oprogramowania, wymagań, dokumentacji i atrybutów jakości, opowiem o sztuce żonglowania wieloma priorytetami, najważniejszych narzędziach liderskich (tj. młotek, kij baseballowy i filiżanka kawy), przyjemności spotkań i e-maili, niebezpieczeństwach związanych ze złymi decyzjami, metodzie rozpoczęcia walki i zostaniu natychmiastowym ekspertem we wszystkim. Mam nadzieję, że to krótkie wprowadzenie pomoże mądrze – a przynajmniej bardziej świadomie – wybrać kolejny krok w swojej karierze.

Co: Webinar
Kiedy: 22/02/2022
Platforma: MS Teams
Język: Angielski
Prelegent: Maciej Norberciak

Zarejestruj się teraz!