Maciej Dziedzic

Dyrektor Działu R&D

W mojej pracy najbardziej motywuje mnie możliwość realnego wpływu na przyszłość.

Za mną niemal 15 lat pracy na pokładzie Nokii. Przez te lata bardzo dużo się nauczyłem i realizowałem się pełniąc wiele ciekawych ról.

Zacznijmy zatem od początku…

Pierwsze kroki stawiałem jako inżynier i programista. Zarówno w LTE, do którego dołączyłem w roku 2009, jak i w poprzednim zespole (IP Transport), gdzie tworzyliśmy oprogramowanie dla przełączników warstwy drugiej. Następnie wspierałem transformacje w stronę zwinnych metodyk, by na długo objąć rolę koordynatora błędów (FC – fault coordinator). W roku 2010 stanąłem na czele działu R&D na stanowisku menadżera, a rok później zostałem mianowany host managerem dla całego wrocławskiego zespołu Control Plane. Od 2015 roku jako tribe lider przewodzę zespołowi R&D w departamencie we Wrocławiu ktory aktualnie nosi nazwę L3 i odpowiada za realizację funkcjonalności warstwy trzeciej w technologiach LTE i 5G.

Oprócz swoich codziennych obowiązków w ramach rozwoju technologii telekomunikacyjnych, reprezentuję również dział L3 w zespole zarządzającym Centrum Technologicznym we Wrocławiu. W mojej pracy najbardziej motywuje mnie możliwość realnego wpływu na przyszłość telekomunikacji.

Prywatnie lubię spędzać wolny czas przemierzając kilometry na rowerze lub grając w gry planszowe, w szczególności szachy.