Piotr Orski

Dyrektor Laboratoriów Centrum Technologicznego we Wrocławiu

Interesuje mnie wdrażanie innowacji, nieustannie szukam nowych wyzwań i możliwości rozwoju.

Jestem absolwentem Inżynierii Oprogramowania Politechniki Wrocławskiej oraz Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Pierwsze kroki w Nokii stawiałem w 2004 roku jako Programista, by po paru latach zostać Specjalista ds. Specyfikacji Stacji Bazowej, a następnie Kierownikiem zespołu WCDMA BTS Architecture. Od 2013 roku pełnię rolę Dyrektora Laboratoriów Europejskiego Centrum Oprogramowania i Inżynierii we Wrocławiu. Wrocławskie Laboratoria są unikalną na skalę europejską inwestycją, w której trwają prace badawczo-rozwojowe nad najnowszymi technologiami telekomunikacyjnymi takimi jak LTE – Advanced oraz 5G.

Moja praca daje mi możliwość nieustannego rozwoju, pozwala wdrażać innowacje i ulepszenia wpływające nie tylko na wrocławski zespół, ale również na pozostałe laboratoria Mobile Networks w 18 lokacjach na 3 kontynentach.

Prywatnie jestem ojcem dwójki dzieci. W wolnym czasie lubię podróżować z rodziną, spędzać czas na górskich wędrówkach, w zimie jeździć na nartach, a w lecie organizować wyprawy rowerowe.